גם אני שותפה לחוק אוויר נקי
donate button
youtube
twitter
facebook

ביטול התשלום בכניסה לחופים

חופי הים הם נכסי הציבור, אך רשויות מקומיות וגופים פרטיים רבים מרשים לעצמם לגבות תשלום בתמורה לגישה אליהם. 

'אדם טבע ודין' משקיעה את מלוא המרץ במטרה להנגיש את החופים לכלל הציבור ללא עלות. בכתבות הבאות תמצאו מידע מפורט על אודות חופים שעדיין מנהיגים כניסה בתשלום, על עמדת בית המשפט בסוגיה ועל חוקים שאנו מקדמים בפעילותינו זו.

פירצה בחוף: הצעת חוק חדשה שלנו תבטיח גישה חופשית לחופים

פירצה בחוף: הצעת חוק חדשה שלנו תבטיח גישה חופשית לחופים

משרד הפנים ורשויות מקומיות ניצלו במשך תקופה ארוכה פרצות בחוק 'הסדרת מקומות רחצה' שאפשרו להן לגבות תשלום עבור גישה לחופי הים. הצעת החוק החדשה –פרי ניסוחנו- שמובילה ח"כ תמר זנדברג (מרצ), מבטיחה גישה חופשית לחופים.
תשלום בכניסה לחופים: כל מה שרציתם לדעת

תשלום בכניסה לחופים: כל מה שרציתם לדעת

מפת הגבייה שהכנו בעניין התשלום בכניסה לחופי הרחצה בקיץ 2013, מגלה כי רשויות מקומיות וגופים פרטיים עדיין מרשים לעצמם להכניס ידם עמוק לכיס שלנו ולגבות מאיתנו תשלום עבור נכס ששייך לנו -חוף הים. באילו חופים יגבו מאיתנו תשלום ועל פעילותינו המאומצת לאפשר לכולנו גישה חופשית ללא תשלום.
על הסוגיה הכואבת בכיס- גביית התשלום בחופים
בג"צ: על החופים להיות פתוחים לציבור

בג"צ: על החופים להיות פתוחים לציבור

בג"צ החופים שהתקבל בעקבות עתירה שהגשנו קובע כי גביית דמי כניסה תותר רק למקומות רחצה המספקים שירותים נוספים, מעבר לשירותים הבסיסיים. בנוסף, רשות שתגבה דמי תשלום תצטרך להבטיח גם חוף אחר ללא תשלום. אנחנו ממשיכים לפעול כיום במטרה להבטיח גישה חופשית לחופי הרחצה.

חופי ים המלח - פועלים להפסקת התשלום בכניסה

במשך שנים המצב הייחודי בחופי ים המלח, איפשר לחופי הרחצה בים המלח להתחמק מפיקוח ולגבות תשלום מקהל הרוחצים. אנו ממשיכים לפעול להפסקת הגבייה בים המלח, ולהחלת דין החל על חופי הרחצה בים התיכון, גם על חופים אלו.
חופי הכינרת: חוק חדש מפחית את תעריפי הכניסה

חופי הכינרת: חוק חדש מפחית את תעריפי הכניסה

לאחר שנים בהם גבו מחירי חניה מופקעים בכינרת, ובעקבות פעילותינו המשפטית הציבורית, התקבל חוק הסדרת הטיפול בחופי הכינרת. על האופי הייחודי של חופי הכינרת, על גביית 'אגרת חניה' במסווה לתשלום דמי כניסה ועל 'חוק הכינרת' שהפחית משמעותית את תעריפי הגבייה. עושים סדר- בחופי הכינרת.
באיזה חופים עדיין משלמים בכניסה? מפה מעודכנת – לגזור ולשמור

באיזה חופים עדיין משלמים בכניסה? מפה מעודכנת – לגזור ולשמור

מפת החופים שלנו בקיץ 2012 מציגה תמונת מצב עגומה: עשרות חופים בישראל עדיין גובים בכניסה עשרות שקלים מקהל הרוחצים, למרות שקיים חוק האוסר על גבייה ומבקר המדינה גם מתח ביקורת על אי קיום התקנות בנושא. מפה- שלצערנו- מדברת בעד עצמה. לקרוא ולזכור!!!
1/05/2013
כולנו חברים- להצטרפות
svivatinew
דפי מידע (גוונים תכלת וכתום)
עבור לתוכן העמוד