גם אני שותפה לחוק אוויר נקי
donate button
youtube
twitter
facebook

באיזה חופים עדיין משלמים בכניסה? מפה מעודכנת – לגזור ולשמור

1/05/2013
באיזה חופים עדיין משלמים בכניסה? מפה מעודכנת – לגזור ולשמור (הגדל)

 

כיום, יש בישראל 136 חופי רחצה מוכרזים ומוסדרים בים התיכון, בכנרת ובים המלח. רק לשמונה מהם (אכזיב, שבי ציון, גלי גליל, הארגמן, דור, הצוק, ניצנים וזיקים) נתן משרד הפנים היתר לגבות דמי כניסה עד 12 שקלים על מתן שירותים שהם "מעבר לבסיסיים" כמו: מקלחות, תאי אכסון, מדשאות וחיבור לחשמל.

בדיקה שערכנו בקיץ 2012 בנושא גביית התשלום בחופים, מצביעה על כך שהכניסה לעשרות חופים בישראל עדיין כרוכה בתשלום, וזאת בניגוד להוראות שניתנו בפסיקת בג"ץ ב-2009 ומבקר המדינה גם מתח ביקורת על אי קיום התקנות בנושא

לחצו למפת החופים שלנו המדגימה את היקף התופעה

עתירה לבג"ץ: די לעשות עלינו קופה בחופים

בשנת 2005 עתרנו לבג"ץ נגד משרד הפנים בעקבות דו"ח מבקר המדינה דאז אליעזר גולדברג, שקבע כי עשרות חופים סגורים בניגוד לחוק.

פסק הדין שניתן ב-2009 קיבל את עמדתנו וקבע כי חופים רבים גובים דמי כניסה מהולכי רגל ומנוסעים, בסכומים של בין עשרה ל-64 שקלים. אולם, למרות כך, ההוראות אינן נאכפות, והמחירים המופקעים ממשיכים להגבות.

עו"ד עמית ברכה, מנכ"ל 'אדם טבע ודין': "משרד הפנים מתיר לחופים לגבות דמי כניסה, אף שהם נותנים שירותים בסיסיים שאסור לקחת עליהם תשלום. מאז העתירה, מצב הגבייה בחופים אכן השתפר. הבעיה המרכזית שנותרה היא: הפרצה של דמי החניה. בית המשפט קבע כי חייבת להיות גישה בחינם באמצעות חניון או הסעות לחוף, אך כשאלה לא ניתנים, התשלום על חניה הוא בעצם תשלום על הכניסה. גם התייחסות משרד הפנים לנושא מעורפלת ובפועל המשרד אינו דורש מהרשויות להגיש בקשה מיוחדת לגביית תשלום עבור חניה בסמוך לחוף רחצה, שאין דרך אחרת להגיע אליו".

 

ערוץ 2: "תוכנית חיסכון" עם קרן מרציאנו - "עשרות שקלים על בילוי בחופים" 

  מפת הגבייה בחופים
כולנו חברים- להצטרפות
svivatinew
דפי מידע (גוונים תכלת וכתום)
עבור לתוכן העמוד