בריאות הציבור

תחומי פעילות

יורקים לבאר שאנחנו שותים ממנה: חייבים לשקם את מי התהום. כבר מספר שנים שהמדינה קוראת לנו בקמפיין נרחב לחסוך במים כי “ישראל מתייבשת”. כולנו מרגישים את שנות הבצורת, ומניחים שהפתרון היחידי לבעיית המים הוא התפלה. הדרישה למים בישראל נמצאת בעליה מתמדת, בעיקר בגלל הגידול הדרמטי במספר התושבים, העלייה ברמת החיים שמלווה בצריכת מים גבוהה יותר,… קרא עוד »
מדינת ישראל מפקירה את הציבור בכל הנוגע לחומרי הדברה רעילים. מדינת ישראל מתגאה בפירות ובירקות שלה. פלח משמעותי מענף הייצוא של ישראל הוא יצוא חקלאי. בהתאמה, התזונה בישראל מתאפיינת בפירות וירקות רבים, ונחשבת כתזונה טובה ובריאה. למעשה, הישראלים הם אלופי צריכת הפירות והירקות בעולם. ישראלים צורכים בממוצע כ-193 ק”ג ירקות וכ-190 ק”ג פירות לנפש בשנה, לעומת… קרא עוד »
זיהום האוויר, הרוצח השקט. אחת הבעיות הסביבתיות החמורות ביותר בעולם המודרני היא זיהום האוויר. כלי הרכב המציפים את כבישי הארץ, וייצור חשמל פעילות תעשייתית ענפה גורמים לפליטת אלפי טונות של חומרים מזהמים לאוויר, שחלקם הגדול הם רעלים מסוכנים. מחקרים מדעיים רבים המתפרסמים מדי יום ומזה עשרות שנים, מצביעים בבירור על נזקים בריאותיים קשים הנובעים כתוצאה… קרא עוד »