מרחב ציבורי

תחומי פעילות

העצים שלנו תורמים המון לסביבה ולנו – חייבים להגן עליהם. לעצים בוגרים ישנה חשיבות גדולה בסביבת החיים האנושית, הן במתן צל במדינה שהשמש קופחת בה רוב ימות השנה, הן בתרומה ויזואלית של “ירוק בעיניים” במיוחד בנופים האורבניים המתכסים אספלט ובטון, והן, כפי שמלמדים מחקרים שונים, גם בתרומתם לבריאות ולאיזון הנפשיים של בני האדם שחיים בקרבתם.… קרא עוד »
פחות מ-2 ס”מ חוף לאדם: המאבק על חופים פתוחים. חופי הים בישראל הם משאב חברתי מהדרגה הראשונה – במדינה שטופת שמש כמו שלנו, כולם הולכים לים: עשירים ועניים, משפחות, ערבים, יהודים, עולים חדשים. חופי הים הם אחד מאמצעי השיווק הבולטים של משרד התיירות בחו”ל,  וכרגע נדמה שהם יהיו פתוחים חינם לנצח. אלא שבשנים הבאות צפויה… קרא עוד »
70% מהישראלים נאלצים לעמוד כל יום במשך שעות בפקקים בגלל היעדר תשתיות לתחבורה ציבורית. כולנו מכירים את התחושה הזו: קמים בבוקר וכבר עצבנים. מתארגנים בחיפזון עם הילדים, נכנסים לרכב כדי לפזר אותם במסגרות החינוך, מי בכלל חושב על תחבורה ציבורית – הרי היא מיושנת ולא יעילה – מורידים אותם ליד הגנים ובתי הספר לחוצים וכעוסים,… קרא עוד »
זה לא משבר דיור, זה משבר תכנון. כולנו מכירים את התחושה הזו: יוצאים בבוקר מהבית ומיד מרגישים את הלחץ הנפשי, את העומס. בישראל, לרוב, תחושת הלחץ שכולנו מרגישים משויכת למתח הביטחוני בו אנו נמצאים. אולם הלחץ הביטחוני הוא רק חלק קטן ממנו. תחושת הלחץ בחברה הישראלית נובעת מסיבות מגוונות – החל מהעמידה בפקקים בדרך לעבודה,… קרא עוד »